top of page
Szukaj

Co ma wspólnego dieta z młodością?

Zastanawialiście się kiedyś co ma wspólnego nasza dieta z tym jak się starzejemy?


Dieta anti-aging, to nic innego jak po prostu dbanie o zdrowy styl życia, przy jednoczesnym ograniczeniu kaloryczności diety. Dużo uwagi, w tym sposobie żywienia, przywiązuje się antyoksydantom, czyli związkom biologicznie aktywnym, które mają za zadanie neutralizować aktywność wolnych rodników. Wolne rodniki mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób, w tym między innymi miażdżycy, a nawet nowotworów!


Procesy ich powstawania przyspiesza m. in. palenie papierosów, 🚬 silny czy długotrwały stres, wdychane wraz z powietrzem spaliny, długie opalanie się, a nawet intensywny trening. 🏋🏻 Wytwarzane są również podczas smażenia, wędzenia, czy grillowania. 🍳🥓 Do zwiększenia ilości wolnych rodników przyczynia się także występowanie w diecie dużej ilości tłuszczów trans, dlatego zaleca się rezygnację z wszelkiego rodzaju żywności przetworzonej oraz zastępowanie tłuszczów nasyconych wielonienasyconymi tłuszczami pochodzenia roślinnego.


Do przeciwutleniaczy należą m.in. witaminy A,C, E, składniki mineralne takie jak wapń, czy selen, a także karotenoidy i flawonoidy. Bogatym źródłem tego typu związków będą przede wszystkim warzywa i owoce, 🍓🥦 dlatego dieta anti-aging będzie w nie obfitować. Nie należy również zapominać o odpowiednim spożyciu błonnika, czy piciu wody. 💧1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Białko

Post: Blog2_Post
bottom of page