top of page
Szukaj

Trener personalny, czy warto go mieć?

Zacznijmy od tego kim jest trener?


Trener to osoba, która nie tylko pomoże Ci rozpocząć przygodę z siłownią, ale przede wszystkim będzie czuwać, abyś podczas treningów nie zrobił sobie krzywdy. Twój trener będzie wiedział jakie ćwiczenia i jaką ilość powtórzeń powinieneś wykonać, żeby w założonym przez Was czasie osiągnąć cel.


W jaki sposób wybrać trenera?


Trener powinien przede wszystkim mieć wiedzę! To z jednej strony brzmi oczywiście, jednak patrząc na realia, w siłowniach nadal możemy spotkać wielu trenerów, którzy są, mówiąc wprost, niekompetentni, mogą oni wyrządzić swoim podopiecznym bardzo dużą krzywdę, gdyż nie mając podstawowej wiedzy z zakresu anatomii, biomechaniki, czy fizjologii, nie będą w stanie zrozumieć jak pracuje ludzkie ciało, a tym samym prawidłowo z nim pracować.


W jaki sposób rozpoznać dobrego trenera?


Trener już od pierwszego spotkania powinien wzbudzić w Tobie zaufanie. Odpowiedni wywiad zdrowotny, jaki powinien z Tobą przeprowadzić, to podstawa. Warto też zaznaczyć, że żaden trener nie powinien obiecywać nam niewiadomo jak spektakularnych efektów w bardzo krótkim czasie. Praca nad sylwetką to przede wszystkim kształtowanie nawyków, a tego nie da się zrobić w przeciągu miesiąca, czy dwóch.


Na czym polega praca trenera?


Wiele osób nadal błędnie myśli, że trener to tylko osoba od liczenia powtórzeń (jasne, to widać na pierwszy rzut oka). Jednak trener robi dużo więcej, zajmuje się programowaniem treningu, tak by był on w pełni dostosowany do Twoich potrzeb, monitoruje zarówno obciążenie treningowe jak i Twoje zmęczenie, pracuje nad skorygowaniem wad postawy i dysbalansu strukturalnego, a także uczy Cię prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń i stale podtrzymuje Twoją motywację do działania.


Zostaw nam like i komentarz, jeśli spodobał Ci się ten post.

A Wy ćwiczycie sami, czy z trenerem? Dajcie nam znać co według Was cechuje dobrego trenera. :)

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Białko

Post: Blog2_Post
bottom of page